Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinemalutkidomek blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: DOM PRZY PRZYJEMNEJ 2 BIS
8484 odwiedzin | wpisów: 26, komentarzy: 82, obserwuje: 24

Blaszak

autor: malutkidomek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Blaszak. Zwykły blaszak. Nic skomplikowanego. Ot, co trochę blachy. A ile RADOŚCI!!! :-)

Mały domeczek - daszek, cztery ściany i zamykane drzwiczki. Coś własnego na działce. Już jest gdzie pochować narzędzia, stołeczki i stoliczek. Można też skryć się przed deszczem. Takie nic, a jednak z dużo większą fajdą jedzie się w to miejsce i spędza się czas (i to nie tylko przy robocie).

Blaszak stanął na trzy dni przed pojawieniem się na świecie Pana Potomka i Dziedzica (do podziału z siostrą).

blog budowlany - mojabudowa.pl

A tu w pełnej użyteczności:

blog budowlany - mojabudowa.plKomentarze (2)
autor:sylwaww  dodano: 2016-09-07 | 16:10:27
Mala rzecz a jak cieszy :) wiem coś na ten temat bo w sierpniu tez postawiliśmy domek gospodarczy na naszej działce :) radość ogromna :)
autor:rodzinkanaswoim  dodano: 2017-05-07 | 11:49:21
Ja to się śmiałam z mężem że jak taki postawimy to obok stanie drugi i ja już tam mogę zamieszkać :) ahaha fajnie patrzeć jak wszystko idzie do przodu :) powodzenia
Tagi (1)

Słup średniego napięcia

autor: malutkidomek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Napięcia w związku z naszą działką, generalnie nigdy nie brakowało. Z różnych powodów. Jednym z nich był słup, który na niej stoi. Na szczęście jego usytuowanie nie jest kłopotliwe - jest wkomponowany przy samym bocznym ogrodzeniu. Strefa napowietrzna na szczęście oszczędziła naszej działki na tyle, że istaniała pełna swoboda wrysowania domu na mapce. Gorzej z działką, która jest poniżej (rodziców). Ona niestety jest niemożliwa do budowy. Chyba, że kiedyś wkopiemy te kable.

Generalnie słup był stary - drewniany i dość sfatygowany upływającym czasem. Pewnego dnia, a było to 25.06. nad wioską przeszedł huragan. Przeszedł on wąskim korytarzem nie powodując wielu szkód poza promieniem swego działania. Nie wiem czy chciał czy nie, ale wybrał naszą działkę za przelot swojej niszczycielskiej siły. I trochę wygiął wspomniany słup:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ale sąsiada i tak nie przebijemy:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Cztery dni później zmieniono na naszej działce słup. Zainstalowali nam betonowy. Myśleliśmy nie raz (i przy tej okazji znów powróciły myśli, rozmowy i chęci) nad tym, żeby pozbyć się tego słupa. Każdy, kto ma taki nabytek na działce, wie jednak, że to nie nie zależy od naszych chęci. Sprawy są mega kłopotliwe, ciągną się w sądzie latami, a nie zawsze kończą się powodzeniem. W związku z tym, że jesteśmy ludźmi ceniącymi spokój, oszczędzamy sobie nerów takimi sprawami. Wisły kijem nie zawrócimy. Przynajmniej teraz. Później, kto wie co nam strzeli do głów ;-)

blog budowlany - mojabudowa.plDroga do działki - c.d.

autor: malutkidomek blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Po wprowadzeniu rur wod - kan w głąb drogi nastał czas na jej wzmocnienie.

Zamówiliśmy więc na dobry początek cztery wozy z bryłami betonu:

blog budowlany - mojabudowa.pl

 blog budowlany - mojabudowa.pl

Trochę czasu odczekaliśmy żeby kamień osiadł - w międzyczasie wjechało kilka cięższych wozów, więc kamienie miały szansę wbić się głębiej.

Po tym "uklepaniu" zamówiliśmy kolejnych kilka aut z drobniejszą frakcją kamienia - żeby zagęścić. Generalnie droga osięgnęła już stan używalności. Ciężkie wozy się nie zapadną w ziemi, a auta osobowe ze swobodą mogą pokonać ten dystans bez obawy wymiany opon.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Koparka wyrównała hałdy ziemy (z pozostałości wykopek wodno - kanalizacyjnych), a Mąż P. z Teściem pracowali nad gładkością i właściwym korytem dróżki. Zostawili pas bez kamienia - pod przyszłe wykopki z przyłączeniem gazu i prądu.